My Value Officer

4. epizoda podcastu Z červených do černých, s Tomášem Kasíkem o automatizaci procesů a reportingu

V podcastu Z červených do černých jsme přivítali Tomáše Kasíka, specialistu na automatizaci procesů a reporting. U nás v My Value Officer má Tomáš na starosti vše co se týče příprav reportingu v Power BI a automatizace procesů u klienta.

K datové analytice dostal během studia na vysoké škole, kde začal pracovat jako datový analytik ve Fortuně. Zde si rychle uvědomil nutnost automatizace manuálních procesů pomocí maker v Excelu, což ho vedlo k hlubšímu zájmu o Robotic Process Automation (RPA).

Podnikat začal, když automatizoval finanční a obchodní data pro stavební firmu. Tento úspěch mu přinesl další zakázky na doporučení. I když mohl být dobře placeným zaměstnancem, zvolil riziko a svobodu podnikání. Nyní vede mladý tým, který se věnuje nejen technickým, ale i obchodním a marketingovým aktivitám.

Během své praxe Tomáš vysledoval, že v malých firmách dominuje ruční evidence v Excelu, ve středních firmách jsou ERP systémy, nicméně Excel stále hraje významnou roli, a ve velkých firmách je naopak problémem přemíra dat a systémů. Tomášův tým preferuje nástroje od Microsoftu, jako jsou Power BI a Power Apps, které umožňují efektivní automatizaci a reporting.

Tip: Celé epizody Z červených do černých, podcastu o firemních financích a o byznysu, naleznete na našem kanále YouTube a na Spotify.

Ozvěte se nám

Pokud vás epizoda podcastu zaujala, můžeme se o všem pobavit u kafe na první schůzce, kde vám vysvětlíme, jak fungujeme. Stačí zavolat nebo napsat.

Případně nám rovnou můžete poslat vaší e-mailovou adresu a my se vám ozveme sami:


„Mojí vizí je pomáhat malým a středním firmám s řízením financí, pomáhat jim růst a být úspěšnými. Řídil jsem finance IKEMu jako její CFO a byl jsem ředitelem Nemocnice Sedlčany. Vyučoval jsem Základy podnikání a Účetnictví na Vysoké Škole Ekonomické v Praze. Působil jsem na seniorních ekonomických pozicích ve skupinách ČSOB a PPF. Jako Auditor mám zkušenosti z konzultační společnosti Ernst & Young, kde jsem se podílel na auditu skupiny ČEZ. Mám vysoce podnikatelského ducha, a to přenáším i do své práce a práce pro naše klienty. Mým úkolem je nyní vytvořit tým seniorních lidí se stejnou vizí a jim takové prostředí, abychom dokázali pomoci co nejvíce našim klientům prosperovat a zářit. Zatím se nám to daří.“

Přejít nahoru