Krizový a provozní management
Krizový manažer musí mít schopnost velmi rychlého proniknutí do firmy, definování problematických bodů způsobujících krizi a navrhnout strategii vyvedení firmy z krize a poté její realizaci. Musí mít schopnost předvídat, být dobrým vyjednavačem, cílově orientovaný s analytickým myšlením. Právě takové kolegy máme u nás ve firmě.

- Máte dojem, že vaše firma už není, co bývala, že výsledky klesají? Jste v neplánované ztrátě? Koupili jste firmu, která se vám začíná rozpadat pod rukama? Drtí vás konkurence a vaše výrobky nebo služby už nikdo nechce?
Pak je nejvyšší čas hledat krizového nebo provozního manažera. Řada našich kolegů má zkušenosti i s obecným řízením společnosti a právě s krizovým managementem. - Pamatujte si důležitou poučku: „Kdo firmu přivedl do krize, ten jí nikdy z krize nevyvede!“.
- A co je vlastně krizový management? Krizový management je souhrn činností, které směřují k vyvedení firmy z krize. Krizový manažer je člověk, který nastoupí do firmy na období překonání krize s cílem vyvedení firmy z krize.
- Optimálním nástupem krizového manažera je latentní fáze krize, to se však stává minimálně, obvyklý je nástup v akutní fázi krize.
- Jaké schopnosti musí mít krizový manažer? Krizový manažer musí mít schopnost velmi rychlého proniknutí do firmy, definování problematických bodů způsobujících krizi a navrhnout strategii vyvedení firmy z krize a poté její realizaci.
- Z výše uvedeného je patrné, že krizový manažer musí být především všeobecně vzdělaný, zkušený a odolný, se schopností rychlého rozhodování. Musí mít schopnost předvídat, být dobrým vyjednavačem, cílově orientovaný s analytickým myšlením. Právě takové kolegy máme u nás ve firmě.
- Nutností je vybavit krizového manažera dostatečnými pravomocemi a optimální je, pokud si krizový manažer sestaví vlastní tým.
- Cílem krizového řízení je celková stabilizace podniku a zajištění jeho prosperity.