My Value Officer

Jak zastavit růst aneb když roste obrat, ale neroste zisk

Jak zastavit růst aneb když roste obrat, ale neroste zisk

V níže přiloženém materiálu uvidíte takovou pohádku o tom, jak jsme pomohli rychle rostoucí společnosti. A zvýšili jí ziskovost. Někdy to dá práci. Trochu se zastavit, nadechnout a místo zvyšujícího se počtu zákazníků, a tedy i výnosů, se zaměřit na zisk. Ten je totiž podle nás měřítkem úspěchu podnikání.

A jak se vůbec stane, že vám roste obrat, ale zisk se nehýbe nebo dokonce klesá?

Škálování – tedy rychlý růst společnosti – se totiž často zvrhne:

  • v bezhlavou akvizici neziskových klientů,
  • obchodníci za ně pak dostávají velké provize,
  • přijímáte neproduktivní lidi, které stěhujete do větších kanclů a jezdíte s nimi na drahé teambuildingy,
  • a platíte drahé marketingové kampaně.

A finálně je tak zisk ještě menší, než byl před rokem, dvěma.

Ale nezoufejte. Dá se s tím něco dělat. Mrkněte na case study níže a třeba nám napište nebo zavolejte. Stačí zavolat nebo napsat.

Případně nám rovnou můžete poslat vaší e-mailovou adresu a my se vám ozveme sami:


Václav Nedvídek
Václav Nedvídek, CEO

„Mojí vizí je pomáhat malým a středním firmám s řízením financí, pomáhat jim růst a být úspěšnými. Řídil jsem finance IKEMu jako její CFO a byl jsem ředitelem Nemocnice Sedlčany. Učím Základy podnikání a Účetnictví na Vysoké Škole Ekonomické v Praze. Působil jsem na seniorních ekonomických pozicích ve skupinách ČSOB a PPF. Jako Auditor mám zkušenosti z konzultační společnosti Ernst & Young, kde jsem se podílel na auditu skupiny ČEZ. Mám vysoce podnikatelského ducha, a to přenáším i do své práce a práce pro naše klienty. Mým úkolem je nyní vytvořit tým seniorních lidí se stejnou vizí a jim takové prostředí, abychom dokázali pomoci co nejvíce našim klientům prosperovat a zářit. Zatím se nám to daří.“

Přejít nahoru