My Value Officer

Pravidlo 40 aneb jak kombinovat růst a ziskovost?

Znáte toto pravidlo? Balancujete při tvorbě svých plánů růst a ziskovost firmy?

Pravidlo 40 je jednoduché měřítko, které stanoví, že, kombinovaná míra růstu obratu a ziskovost společnosti by měla dosahovat alespoň 40 %.

Platí primárně pro SaaS (Software as a Service) byznysy, ale myšlenka je podle mě skvělá a přenositelná i do ostatních odvětví. Primárně ani nejde o to číslo samotné, ale o tu myšlenku zkombinování růstu obratu a ziskovosti.

Jednoduše řečeno, pokud řídíte rostoucí byznys, toto pravidlo je zásadní pro vyvážení rychlého růstu s udržitelnou ziskovostí.

Pokud i Vy se potřebujete pobavit o finančním plánování a řízení a chcete plánovat váš růst zdravě, tedy i s pěkným ziskem, tak se nám ozvěte. My vám váš zisk umíme pohlídat.

Pro větší detail o pravidlu 40 se mrkněte na přiložené PDF:

Pokud vás toto téma zajímá více, můžete nám zaslat vaší e-mailovou adresu a my se vám ozveme zpět:


Václav Nedvídek
Václav Nedvídek, CEO

„Mojí vizí je pomáhat malým a středním firmám s řízením financí, pomáhat jim růst a být úspěšnými. Řídil jsem finance IKEMu jako její CFO a byl jsem ředitelem Nemocnice Sedlčany. Učím Základy podnikání a Účetnictví na Vysoké Škole Ekonomické v Praze. Působil jsem na seniorních ekonomických pozicích ve skupinách ČSOB a PPF. Jako Auditor mám zkušenosti z konzultační společnosti Ernst & Young, kde jsem se podílel na auditu skupiny ČEZ. Mám vysoce podnikatelského ducha, a to přenáším i do své práce a práce pro naše klienty. Mým úkolem je nyní vytvořit tým seniorních lidí se stejnou vizí a jim takové prostředí, abychom dokázali pomoci co nejvíce našim klientům prosperovat a zářit. Zatím se nám to daří.“

Přejít nahoru